paidika.jpg
epaggelmatika.jpg
atomika.jpg

ΓΙΑΤΙ ΚΥΤΤΑΡΟ CENTER

Το KUTTAPO LANGUAGE CENTER μέλος του Εκπαιδευτικού Οργανισμού ΚUΤΤΑΡΟ είναι ένα σύγχρονο φροντιστήριο εκμάθησης Αγγλικών το οποίο συνδυάζει σύγχρονες μεθόδους (όπως διαδραστικούς πίνακες και άλλα οπτικοακουστικά μέσα) με κλασικές μεθόδους διδασκαλίας και στελεχώνεται με έμπειρους και επιτυχημένους καθηγητές στο χώρο των Ξένων Γλωσσών, που επιλέγονται με αυστηρά κριτήρια με βάση την επιστημονική τους κατάρτιση και εμπειρία, επιμορφώνονται συνεχώς και παρακολουθούν τις εξελίξεις στην επιστήμη τους.

Στο ΚUΤΤΑΡΟ LANGUAGE CENTER λειτουργούν:

•   Τμήματα αγγλικών για παιδιά , όλων των επιπέδων
  •   Τμήματα αγγλικών για ενήλικες , όλων των επιπέδων
  •   Τμήματα αγγλικών για φοιτητές , όλων των επιπέδων
  •   Τμήματα αγγλικών για επαγγελματίες και στελέχη επιχειρήσεων
  •   Ολιγομελή-ατόμικά τμήματα για ιδιαίτερα μαθήματα προσαρμοσμένα στις απαιτήσεις σας

και γίνεται ολοκληρωμένη προετοιμασία για όλα τα πτυχία αγγλικών, όπως πτυχία των πανεπιστημίων Cambridge και Michigan( lower, advanced, proficiency) , τα κρατικά πτυχιά γλωσσομάθειας όλων των επιπέδων και τα ειδικά πτυχία IELTS, TOEFL, TOEIC, GRE, GMAT, BEC.

ΜΑΘΗΣΙΑΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ – ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΜΕΣΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Η μαθησιακή υποστήριξη αποτελεί καινοτομία του εκπαιδευτικού μας οργανισμού που υποστηρίζει την εκπαιδευτική διαδικασία μέσω του e- learning, των online tests και την κάλυψη των λεγόμενων «κενών» ή αποριών των υποψηφίων με βοηθητικά μαθήματα.Επίσης μέσα απο το σύστημα παρακολούθησης προόδου γονείς και μαθητές μπορούν να ελέγχουν καθημερινά τις επιδόσεις, την τακτική παρουσία στα μαθήματα, την διδακτική ύλη, την ύλη για πρακτική εξάσκηση.

giati-emas-6.png

Συστημα E-Learning

Η Σύγχρονη πλατφόρμα On Line μαθημάτων για όλες τις τάξεις, πλαισιώνει την διδασκαλία στην αίθουσα για πιο αποτελεσματική και διαδραστική μάθηση!

SUMMER SCHOOL

summer-school.jpg