ΓΙΑΤΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ

ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΟΝΤΑΣ:

1. Στήριξη και καθοδήγηση με τις Προσωπικές Συνεντεύξεις.
  2. Ενδιαφέρον για την εικόνα προόδου και φροντίδα για την κάλυψη των "κενών".
  3. Πρόγραμμα διαχείρισης Χρόνου και Ύλης.
  4. Σεμινάριο ενημέρωσης Επαγγελματικού Προσανατολισμού και Συμπλήρωση Μηχανογραφικού.
  5. Test επαγγελματικού προσανατολισμού και την ψυχομετρική ανάλυση αξίας 180ευρώ (στους μαθητές μας δωρεάν).
  6. Δημιουργώντας πραγματικά ολιγομελή τμήματα ( 6μελή ).
  7. Όλα τα Θέματα Πανελλαδικών και της Ο.Ε.Φ.Ε. με τις λύσεις τους.
  8. Συμμετοχή στα Διαγωνίσματα Προσομοίωσης της Ο.Ε.Φ.Ε. (Ομοσπονδία Εκπαιδευτικών Φροντιστών Ελλάδος).
  9. Οδηγίες για ατομική προστασία και ασφαλή εγκατάλειψη του κτιρίου σε περίπτωση πυρκαγιάς ή σεισμού.
  10. Πληροφορίες για τα προνόμια της Φοιτητικής Ζωής και τις εξωδιδακτικές παροχές και δυνατότητες των φοιτητών.
  11. Πρόγραμμα Διατροφής για την περίοδο των Πανελλαδικών Εξετάσεων.
  12. Ενημερωτικά έντυπα επίσημων φορέων για τις επιπτώσεις των ουσιών εξάρτησής [αλκοόλ, νικοτίνη, ναρκωτικά κ.λ.π].
  13. Τη δυνατότητα 2 φορές το χρόνο να πουν ελευθέρα και ανώνυμα τη γνώμη τους για το Φροντιστήριό μας , με το Δελτίο Αξιολόγησης του Φροντιστηρίου από τους Μαθητές.

ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ
ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ
  1. Ενημέρωση Γονέων.
  2. Ατομικός Κωδικός Πρόσβασης.
  3. Συμβουλευτική Διαχείρισης των παιδιών.
  4. Άμεση ειδοποίηση σε περίπτωση απουσίας του παιδιού.
  5. Τη δυνατότητα 2 φορές το χρόνο να πουν ελευθέρα και ανώνυμα τη γνώμη τους για το Φροντιστήριό μας , με το Δελτίο Αξιολόγησης του Φροντιστηρίου από τους Γονείς.
  6. Αγάπη και Φροντίδα για τα παιδιά μας.

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ...

ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

1. Να εργάζονται και να "λειτουργούν" μέσα στην τάξη αξιοποιώντας τη δυναμική της.
  2. Να διαχειρίζονται σωστά το χρόνο τους.
  3. Να οργανώνουν το διάβασμά τους.
  4. Να μετασχηματίζουν την πληροφορία σε γνώση.
  5. Να αξιοποιούν τις συνεχείς γραπτές δοκιμασίες του Φροντιστηρίου μας προκειμένου να βελτιστοποιηθούν στην αντιμετώπιση των τελικών εξετάσεων.