Η μαθησιακή υποστήριξη αποτελεί καινοτομία του εκπαιδευτικού μας οργανισμού που υποστηρίζει την εκπαιδευτική διαδικασία μέσω του e- learning, των online tests και την κάλυψη των λεγόμενων «κενών» ή αποριών των υποψηφίων με βοηθητικά μαθήματα.

Επιπλέον εκτός απο την κλασική ενημέρωση γονέων, εφαρμόζουμε ένα καινοτόμο σύστημα online παρακολούθησης της προόδου των μαθητών, όπου ο καθε γονέας και μαθητής μπορεί να συνδέεται με τον προσωπικό του κωδικό στην ιστοσελίδα μας και να βλέπει πλήρης αναφορές για ημερήσιες και μηνιαίες αξιολογήσεις, βαθμολογίες διαγωνισμάτων, απουσίες, βιβλίο ύλης που καλύπτεται στην τάξη. Έτσι υπάρχει δυνατότητα πλήρους και συνεχούς παρακολούθησης της προόδου, χωρίς να είναι απαραίτητη η επίσκεψη στο φροντιστήριο παρα μόνο στις προγραμματισμένες συγκεντρώσεις γονέων.