ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΛΕΤΗΣ KUΤΤΑΡΟ

Η Φιλοσοφία του συστήματος KUTTAPO Μελέτης στηρίζεται στη δημιουργία εργατικών και υπεύθυνων μαθητών. Βοηθά τα παιδιά να αντιληφθούν τη διαδικασία της σωστής μελέτης, προετοιμάζοντάς τα για το Γυμνάσιο και το Νέο Λύκειο. Πρόκειται για εξατομικευμένη εκπαίδευση που απευθύνεται σε κάθε μαθητή ξεχωριστά καλύπτοντας τις μοναδικές του ανάγκες, και με σκοπό να έχει αυτός τον κυρίαρχο ρόλο στη διαδικασία της μάθησης. Μέσω της συμμετοχής του στα τμήματα της Μελέτης:

• Καλύπτει τα κενά του, δημιουργεί υποδομή και βάσεις, και αποκτά αυτοπεποίθηση.

• Μαθαίνει πώς να προετοιμάζεται και να αντιμετωπίζει τις γραπτές εξετάσεις με επιτυχία.

• Βελτιώνει συνεχώς τις επιδόσεις του και θέτει στόχους.

• Συχνά ηλεκτρονικά τεστ.

Στο ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚUΤΤΑΡΟ

• Οργανώνουμε το διάβασμά και μαθαίνουμε πώς να μαθαίνουμε.

• Λύνουμε τις απορίες μας και καλύπτουμε τυχόν κενά μας.

• Kάνουμε τακτικές ασκήσεις επανάληψης.

• Μελετάμε σε ένα ασφαλές, ζεστό και σύγχρονο περιβάλλον.

• Βελτιώνουμε τις σχολικές μας επιδόσεις και την κοινωνικότητα μας.

Η σωστή αρχή, στηρίζεται στο να βάζεις γερά θεμέλια. Αυτό κάνουμε στο KUTTAPO Μελέτης , για να εξασφαλίσουμε μια δυναμική πορεία, που θα μας οδηγήσει στα καλύτερα αποτελέσματα! Οι μαθητές μαζί μας εκπαιδεύονται από μικροί να προοδεύουν και να πετυχαίνουν τους στόχους τους!!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΜΑΣ

giati-emas3.jpg